Kontakt s civilizací z Albedoru
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kontakt s Albedorem - legrace ala Jára Cimrman

Goto down

Kontakt s Albedorem - legrace ala Jára Cimrman Empty Kontakt s Albedorem - legrace ala Jára Cimrman

Příspěvek  Admin Tue May 28, 2013 4:07 pm

Zdravím,

Aby zde byla také nějaká legrace, další možnost kontaktu s Albedorem může být dělání legrace typu Jára Comrman. Znamenalo by to, že bych dělal takovou legraci, což je téma, které dosud nebylo předloženo k diskusi, ale i ato možnost tady je.

Vtip spočívá v tom, že na první pohled není poznat, že jde o legraci. K takové situaci alespoň dochází u Járy Cimrmana, kdy máte dojem, že asi nějaký takový člověk existoval. Člověk se tím musí zabývat, aby na to přišel. Prorto mi humor Divadla Járy Cimrmana inponuje, i když šlo o politickou recesi na Rusko. Mně jde buďto o vylepšení světa jako Mesiáši, nebo o další téíma na poli humoru typu Jára Cimrman. Jsdem amatérským cimrmanologem, znám v podstatě všechny jeho hry, i když poenta toho vtipu je v případě že je to legrace, u mne průhlednější.

U Cimrmana chvíli trvá, než na základě spousty informací a poznatků ze seminářů k jednotlivým hrám, časem přijdeme na to, že je to vymyšlená postava, protože i když pomineme politický kontext z doby "ibjevení" pozůstalosti Járy Cimrmana 23. únorva v 10 hodin: 5 minut dopoledne, kolem roku 1963, těžko může jediný člověk pojmout tolika zájmů a dokonce plodně a tvůrčím způsobem zasahovat do značně velkého množství oborů lidské činnosti. Lapidártně řečeno: U osobnosti Járy Cimrmana můžeme těžko určit čím vlastně Cimrman nebyl.

Comrmanology by na kontaktu s Albedorem mohlo zajímat, že i v oboru cimrmanologie může jít o pokus jednoho člověka o pojmutí velkého množství zájmů a možnosti plodně zasahovat do co nejvíce oborů lidské činnosti, nikoli však díky mimořádnému intelektu, ale sdělování nejrůznějších věcí od a o nějaké mimozemské civilizaci, kdy mají být sděšlovány pomocí jednoho člověka různé věci od různých návodů na vylepšení techniky, návodů na sestrojení nějakých zařízení, návidů jak si zlepšit život, jak si ulehčit práci naspodobováním těch mimozemšťanů. Kdyby to nebylo nic jiného než moje fantazie a legrace, tříbím si tak intelekt včetně plodného zásahu do uměleckých činností kam patří schopnost skládat hudbu, nebo možná napsat nějakou povídku. V obkasti techniky je to ale o něco složitější, protože psaní programů je trochu ptrava díky tomu, že jsou zatím různé jazyky příliš složité a úsiudkové slovní úlohy mi ve škole moc nešly. Vlastnoruční montáž čehokoli je boihužel vyloučena díky špatnému zraku a nešikovným rukám.

Jak ale dsocálit vytčeného cíle i když by to byla jen legrace? Stejně jakio u toho Cimrmana. Původně ho vymyslel Jiří Šebánek a Karel Velebný, kteří o něm nejvíce psali knihy. Existují sice i nějaké televizní požady zaměřené na hudební dílo Járy Cimrmana, kde šlo o jazz. Daleko slavnější je jeho divadelní tvorba, kde tuto myělenku rozvinuli pánové Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Jaroslav Vajgl a další. No a jaké pěkné hry z toho vznikají jistě všichni víme.

Zakže i ze srandy mně lze náusdkledovat a bavit sebe a druhé realizací různých nápadů, což v tomto tématu můžeme probrat. Legrace kdy do něčeho zatáhneme lidi, nebo když schválně děláme něšco nenormálně se vyskytuje i u Jana Wericha, který vyporávěl o tzv. Uskutečňování hovadismu, případbě jaké legrácky a naschvály a jiné kanadské žertíky si dšlali herci v Národním divadle, o čemž vyprávěl a nějaké ty knihy napsal Bohumil Bezouška, případně najdeme něco podobného u Miroslava Donutila, který takové věci prožil s kamarádem Frantou Kocourkem.

To co tu mám na fóru to nebylo, ale jde o princip srandy, pokud byste se tak na to chtěli dívat.

R.H.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 230
Join date : 21. 02. 11
Age : 49
Location : Praha

https://albedor.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru