Kontakt s civilizací z Albedoru
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Publikace dokumentů na Internetu a na papíře

Goto down

Publikace dokumentů na Internetu a na papíře Empty Publikace dokumentů na Internetu a na papíře

Příspěvek  Admin Tue Feb 22, 2011 9:38 pm

Zdravím,

Toto témá má formou diskuse probírat procesy publikace poselství civilizace z Albedoru na Internetu a papíře a přiblíží m některé zajímavosti které nebyly nikde publikovány ani na diskusních fórech, ke kterým již nemám heslo, nebo tam nechodím protrože se mi tam přestalo líbit, případně se mi nezdálo přehledný web fóra.

Tím jsme nakousli vrchol elektronické publikace všeho o Albedoruformou diskuse. Doufám že tento druh fóra kde se nacházíte bude nejlepší. Jde o to co sem také napíšete. . Nicméně bychom předbíhali.

Nejprve bycxh začal papírovými publikacemi, které jsem nejprve připravoval tak že jsem je psal na stroji. Většina jich skončila ve sklepě a tak je můžeme odepsat.

Později jsem je již psal na počítači a tiskl je. Také to skončilo ve sklepě ale našel jsem to na zálohách a mohu tedy čerpat z toho materiál třeba sem na toto fórum. Jsou to velice zajímavé věci , které byly připravovány také k publikaci na Internetu jako webové stránky, ale z nejrůznějších důvodů se nepoužily, nebo nefungovaly.

Někteří je mohli obdržet vytištěné, nebo elektronicvkou poštou ve formátu PDF. Něškteré věci které se nedochovaly byly psány velkými písmeny pro slabozraké. Dělám také pokusy s růpznými programy které převádí text na mluvené slovo pomocí technologie TTS - Text To Speach, které umožní text strojově namluvit do zvukových dsouborů MP3. Tak se minformace mohou dostat k velmi silně slabozrakým a nevidomým lidem, kteří si je poslechnou. To se dálo musí ještě vymyslet co s tím dál, ale jediné české mluvení které se mi podařilo najít pro TTS podpora SAPI 4.0 se moc poslouchat nedá a v MP3ce chybí první slovo.

Kdyý jsem studoval angličtinu na Jazykové škole, protože jsem si chtěl z tohoto jazyka udělat státnici, do konverzačních hodin jsem si přinesl něco o Albedoru v Angličtině. Co se týká zvukového přepisu, angličtina se poslouchá mnohem lépe. Jednak je to vyšší verzí SAPI 5.1 pomocí Microsoft Speach SDK 5.1. V obou jazycích si něco ,poslechnu a dám nahrát do zvuku v programu Balabolka.

Dnes na Internetu fdělám weby které ksem dělal i dříve, avšak buďto jsedm je zrušil, nebo přestaly fungovat. Jinak se podílím na chodu skupin a stránek na Facebooku a Netlogu.

Tady v tomto tématu se můžeme bavit o tom, které věci jste si někdy přečetli, nebo se setkali s tím že jsem Vám něco dal z toho ke čtení, nebo můžeme hledat pokud možno bezplatná řešení pro dasůší publikaci a pod. Patří k tomu i můj blog. Ty jsou 2b ale technicky se mi nejvíc líbí jeden z nich.

R.H.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 230
Join date : 21. 02. 11
Age : 49
Location : Praha

https://albedor.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru