Distribuce software pro PC z Albedoru - ARAX Operation system (C) DINATEC Inc.

Goto down

Distribuce software pro PC z Albedoru - ARAX Operation system (C) DINATEC Inc.

Příspěvek  Admin za Tue May 21, 2013 1:23 pm

Zdravím,

Toto téma slouží k diskusi o operačním systému ARAX, který v rámci pomoci naší planetě má být poskytnut a rozšíří tak nabídku volně šiřitelného software a časem nahradí LINUX z důvodů složitosti přidávání aplikací.. Tady máme něšco z dokumentace dsostuponé na naší facebookové stránce:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tento článek hodláme doplnit časem iluistracemi nicméně pokládáme za zajéímavé představit Vám další volně šiřitelný operační systém ihbed po Linuxu, který by však umožňoval stejně snadné rozšiřování programového vybavení přidáváním dalších aplikací stejně snadno jako ve Windows- V domovině naší organizace je Arax používán miliardami uživatelů a pouze se specializací uživatelského rozhraní a softwaru v něm běží programy na počítačích v domácnostech, řídí dopravu a prů,yslové systémy jakými jsou továrny, řídí letadla a dokonce je i jako operační systém se specializovaným zaměřením v palubních počítačích kosmiockých lodí které řídí a zvládá i hyperprostoerovou navigaci a vše potřebné pro mezihvězdné lety.

Pro všechny země světa ze kterých nás zajímá Česká Republika - tedy česká verze, připravuje se Dinatec ARAX Ascarus desktop for Server, nebo Worekstation. Systémové požadavky:

Procesor: AMD Sempron, nebo Intel Pentium 6GHz,
Operační paměť RAM: 2.8 GB
Vlné místo na pevném disku HDD: 50 GB (základ) 100 GB Plná instalace

Česká verze Ascarus Desktopu společnosti Tukan systems je upravena tak, aby jí stačil plošný dvojrozměrný procesor oproti originálu, který potřebuje pro dobré použití procesor s pozitronickým jádrem. Tím budete bohužel ochuzeni o široké možnosti umělké inteligence, takže složitškší aplikace sloužící k řešení úkolů nebudou fungovat nejlépe. Pro názornou ukázku ocitujeme úryvky z příričky.

Instalace

ARAX bude volně ke stažení, nicméně ještě ve Windows doporučujeme stařené soubory vypálit na CD-R, nebo DVD-R. Distribuce je zajištěna (bude-li nám vše z Vaší strany fungovat) balíčky ZIP, které obsahují CD, nebo DVD ISO- soubory pro program Nero. CD nebo DVD 1 je bootovací. Označte si každý disk abyste je nepopletli. Potom postupujte takto:

1. Vložte CD, nebo DVD č.1 do mechaniky pro CD nebo DVD a restartujte počítač.

2. Po kontrole disku se řiďte možnostmi průvodce instalace. Systém Windows a veškerá data můžete převést do systému ARAX. Stačí zvolit " Převést programové vybavení na systém ARAX". Ujistěte se ale, že je dost velký pevný disk, který bude sloužit jako systémový. Můžete také zvolit " Vynazat původní systém a instalovat od začátku". Tato možnost má za následek nevratnou ztrátu veškerých dat a provede naformátování disku.

3. Velkokapacitní pevný disk je možno rozdělit na více disků o menší kapacitě. Zvolte "Rozdělit fyzický disk na logické jednotky". Bude nabídnuta celková kapacvita (na rozdíl od instalace Windows) maximální kapavcita v GB. Výběr možnosati "Vytvořit 2 logické disky" je automaticky nabídnuta polovina celkové kapacity. Tu lze pomočí šipek nahoru/dolů, nebo zadáním čísla měnit. Zbytková jednotak se mění sana dle žádané kapacity. Jste-li s nastavením spokojeni, klikněte na "Další" aby se disky naformátovaly. Určete písmeno systémového disku. Obvykle C.

4. Po ijnstalaci disku 1 jste na rozdíl od Linuxu tázáni, zda-li chcete systém spustit, nebo pokračovat v instalaci. Začátečníkům doporučujeme zvolit Pokračování v instalaci, aby jednotný instalátor správně nastavil fungování programů. Dojdou-li instalační disky, uvolte "Aktivovat systém". Počítač se restartuje a dojde k porvnímu spuištění systému ARAX.

Nastavení je podobné jako u Windows. V případě instaůace formou převodu stačšilo CD, nebo DVD 1 a po vytvořžení profilu uživatele jako u Windows vše funguje jako zastara. U plné instalace nní vložte CD k základní desce počítače a jakmile je spuštěna instalace, řiďte se pokyny průvodce. Ponechte počítač pracovat dokud se sám nerestartuje.

Přidávat aplikace lze i do spišztěného systému a to jako ve Windows - spistit někde Setup.exe, nebo nechat naběhnout z CD, nebo z příkazového řádku např. takto:

C:/arax/system/proframinstaller.exe d:/setup

(pokud je jednoitka CD "D:" a chcete instalovat program určený pro ARAX, Linux, nebo jiný systém, který nemá určování typu souborů podle přípony. Tento příkaz lze použít i pro imstalaci aplikací pro Windows, chybí-li program na instalaci kterým je průvodce. Programinstaller je program který rozbaluje balíky imnstalací a zavádí je do systému tak, aby program fungoval.

Ovládání a práce

Ovláídíní a príáce s aplikacemi je stejná jako ve Windows. Dvojitým klepnutím na ikonu na ploše spustíte program, nebo otevřete okno složky\. Valná většina aplikací funguje a i vypadá přesbě tak, jako ve Windows.
Poněkud odlišně je řešena nabídka Start. Místo toho zde objevíte několik tlačítek na liíště, která je obvykle na spodnín okraji obrazovky. Tlkačítko "Hlavní" Vám zpřístupní "Tento počítač", Místa v síti, Ovládací panely a Sysztémové zaměření.

Tlačítko "Aplikace" vás pustí ke všem programům v počítači stejnějako ve Windows po volbě Start-/rogramy, nebo Start-Vševchny porogramy.

Tlačítko"Dokumenty" Vám zpřístupní dokumenty, hudbu, filmy a obrázky.

Tlačítko vypínače Vám nabídne resetování počítače, nebo vypnutí, či uivedení do režimu spánku.

Zbylý prostor slouží k nahození minimalizovaných programů a dálepk následují ikony programů které běží na pozadí, nebo unožňují pečovat o systém stále když je počítač zapnutý a obvykle se spouštějí po jeho zapnutí.

Potom následuje čas a datum. Při zobrazení informačního okna jsou vidět jen hodiny a datum je-li ůloišta rozšířena o příkazový řádek, či další panel nástrojů. Nelepší přehlednost zíaskáte zobrazením informačního panelu. Můžete si zvolit co chcete mít poruce např. Hodiny, Kalendář, Předpověď počasí (nutno připojit na Internet), Sledování systímnu, Poznámkový blok apod.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plné znění článku s obrázky je na adrese
https://www.facebook.com/#!/note.php?note_id=125441050821942 .

Další informacxe si necháme do diskuse a další náhkledy obrazovbek jsou na :https://www.facebook.com/album.php?id=113591618657394&aid=25027


R,H.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù: 203
Join date: 21. 02. 11
Age: 38
Location: Praha


Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 226
Join date : 21. 02. 11
Age : 44
Location : Praha

Zobrazit informace o autorovi http://albedor.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru