Distribuce software - ARAX Operation system UNIVA 2012

odeslat nové téma   Odpovědět na téma

Goto down

Distribuce software - ARAX Operation system UNIVA 2012

Příspěvek  Admin za Tue May 21, 2013 1:17 pm

Zdravím,

Téma o operačním systému ARAX tady už máme, ale aby v tom byl pořádek, můžete se fočíst i o nové speciální fdistribuci s názvem ARAX Univa , což je optimalizace tohoto systému pro běžné počítače ve smyslu architektury procesoru. Na rozdíl od jakékoli novější dostribuce ARAXu od společnosti Dinatech Inc. by tohle mělo chodit na běžném PC.

Tuto optimalizaci s názvem Univa vytvořila organizace BATRADIDS ve spolupráci s firmami GAMMASoft a UNICOM Computers z jednoiduchého důvodu: Licence pro WINDOWS a ostatní produkty společnosti Microsoft docházejí a některé speciální technologie se v žádné distribuci systému LINUX nepodařilo zprovoznit To se týká i Ubuntu.

Podrobnější informace najdete na https://www.facebook.com/notes/batradiscz/arax-univa-jeden-syst%C3%A9m-jedna-platforma/340746475958064 .

Výhofou tohoto typu systému ARAX je velice jednoduchá instalace a obsluha. Rozsah umělé inteligence je dát hardwarem počítače a odpadá zde nutnost speciálního softwaru pro práci na Intranetu organizace BATRADIS. Jak Intranet, tak veřejný Internet máte ve výchozím prohlížeči zrovna jako poštovní účty vašeho e-mailu v poštovním klientu. Co systém nenajde v DNS databýze Internetu, to sám vyhgledá v našem Intranetu. Pokud by nějaká adresa např. domény byla stejná, nabídne obě.

Stejně jako lze nainstalovat Ubuntu ve Windows pomocí programu "Wubi", podobně se dá nainstalovat ARAX Univa programem "Waxubinst.exe". K tomu ve Windowšs potřebujete SmartNet, stejně jako kje stažení instalace z Bootovacího CD nebo USB Flash disku. Tento deruh instalace je distribuován jako soubore disku s příáponou ISO. To je nejjednodušší vypálit.

Článek popisuje instalaci ve Windows s vytvořením nabídky spuštění operačního systému. U instalasce z bootovacího CD nebo USB Disku je třeba si tuto možnost vybrat. V opačnhém případě bude naformátován pevný disk, či zvolený oddíůl se ztrátou veškerých původních dat.

Od publikace článku na Facebooku jsou k disdpozici novějčší verze aplikací. Prostředí bypadá jako Ubuntu, ale některé ikony vypadají jinak hlavní grafické schéma nemá takové ošklivé barvy jako Ubuntu.. Místo toho tu máme kombinaci různé modré s černou, bílou a šedou s průhlednými rámy oken jako ve Windows 7. Nejnovější verze umí změnit vzhked postrasnní lišty s ikonami aplikací na mmalé dlaždice jako v prostředí Metro ve Wibdows 8, ale ikony jsou zachovány a dlaždice je tmavá průhledná. To je grafika pro dotykový displej.

Použití prvlů Linuxu v jádře systému poznáme v příkazovém terminálu, že některé linuxové příkazy tady fungují jako v Linuxu. To je oproti běžnému ARAXu trochu jiné. Zase si můžerme ale vybrat, jak chceme počítač ovládat v příkazové konzoli, pokud neumíme nějaké příkazy.

To platí hlavně pro používání příkazů pro DOS, nebo příkazový řádek Windows, pokud to v ARAXU, nebo Linuxu neumíme. Po otevření terminálu v takovém případě stačí napsat:

sudo apt get command=dos

a stisknout ENTER.

Chodeí to pšěkně i na mém počšítači, ale dal jsem to pryč, protože to zabíralo moc místa a nešla mi webová kamera.

Mí přátelé si dávají vyrábět i počítače a na tom běží tento systém a chodí to i s jejich speciálními technologiemi. Pro potřeby projektu Robinhelp se to dělá taky, ale není komu to dát.

Mohlo by to být zajímavé tíma k diskusi.

R.H.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 226
Join date : 21. 02. 11
Age : 44
Location : Praha

Zobrazit informace o autorovi http://albedor.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru