Nezávislý dům - Řešení pro manželství a rodinu

Goto down

Nezávislý dům - Řešení pro manželství a rodinu

Příspěvek  Admin za Tue Mar 01, 2011 2:08 pm

Zdravím,

Jako další zajímavoist ohledně toho jak mi pomáhají mí přátelé z Albedoru se týkala doby když jsem byl ženatý s pozemskou ženou a chtšěl jsem si nechat vyřešit problém který by vy\řešěil preoblém jak rodinu uživitr ušetřením za elektřibu, která byla už tehdy dost drahá.

Mám pocit že by to bylo zajímavé téíma k diskusi, prorože šlo o ,projekt který se jmenoval Nezávislý dům a kdysi jsem to měl na svém wedbu. Co to bylo?

Jedna z mých kamarádek se složila s ostatními a nedaleko Mukařova dívky koupily starý vodní mlýn. Samy se pustily do jeho rekonstrukce a udělaly z toho něco na způsaob rodinného domu nebo chalupy, kde náhon a vodní mlýnské kolo sloužilo k pohonu generátoru který vyráněl elektrický proud.

Obytnou část děvčazta vynbavila všěím co je potřeba k životu a k pohiodnému užívání domu. Jelikož se to ale nakonec nepoužilo k toimu úpčelu. jezdí tam mí albedorští přátelé občas kalit. K tomuto účelu bylo provewdeno dodatečně několik hiodspodských úprav obývacího pokoje, který je zároveň velkou jídewlnou s krbem bytápěwjícím celý dům, kterfé spošívaly ve zbudování barového pultu s výčepem na jeden sud piva v doně a držák na sud s pivem na podlážce s posezením na splavu, kde se sud zasune do otvoru a je cjlazen vodou náhonu. Chlazení uvnitř je vyrobenu ze staré ledničky.

To by byla zajímavá debata zejména v přčípadě, že se mi podaří najít nějakou dokumentaci, která by se dala použít.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak projekt vznikl a pro koho je

Projekt "Nezávislý dům" využijete v případě, že toužíte po bydlení na venkově a mít vodu a elektřinu zadarmo. Proč vodu a elektřinu? Vodu proto, že je drahá. To se dá zařídit velice jednoduše: Zařídí se vykopání studny a nainstaluje se vodní čerpadlo. Jak jej ale pohánět? Elektřina je ještě dražší než voda. Elektřinu si můžeme vyrábět sami pomocí generátoru. Jak jej ale pohánět? Vodou.

Tento problém se mi po velice dlouhé době podařilo vyřešit tím, že jsem se spojila se svými přítelkyněmi, daly jsme dohromady naše úspory a začaly se zajímat o koupi nějakého rodinného domku na venkově, - konkrétně nás zajímaly vodní mlýny. V povodí řeky Sázavy jsme nedaleko obce Mukařov takový mlýn našly a okamžitě jsme ho koupily. Po vyřízení formalit jsme se daly do práce.Mlýn byl v dezolátním stavu, takže jsme ho musely dát do pořádku. Zadní část domku byla tak zničená, že bylo nejlepší celý zadek ztrhnout a postavit znovu.

Po nejnutnějších úpravách jsme sestrojily strojovnu generátoru který bude poháněn otáčením mlýnského kola působením tlaku vodního proudu. Povedlo se nám opravit elektrické rozvody a uvést elektrárničku do provozu. Generátor vyrábí zatím jenom 220V/50 Hz. Na svícení, provoz ledničky a běžných spotřebičů to stačí. Problémem bylo, aby při zapnutí nějakého silného spotřebiče neblikalo světlo. Také mlýnské kolo někdy zlobilo a tím blbnula elektřina. Obstarala jsem tedy stabilizátor napětí a už to funguje.

Později jsme si nechaly vykopat studnu a nastal problém, jak předělat generátor, aby vyráběl proud o napětí 380V. Stačilo několik ozubených kol a bylo to. Abychom ale měly také 220V, opatřila jsem někde transformátor, který bylo nutno opravit, neboť se prý válel někde ve sklepě.

Už se tam dá trochu bydlet. Kromě toho že vám chci dát návod na levné bydlení, stavíme tento dům pro jednoho našeho kamaráda, který se jmenuje Robin Hronek, kterému se podařilo najít si ženu,která ho má ráda stejně jako moje kamarádka Marie Smaulová a my všechny, na čemž je zajímavé to že tato žena pochází ze Země. Aby co nejvíce ušetřili za elektřinu, vodu a plyn, stavíme tento dům.

Vynálezy, finty a zlepšováky

TOPENÍ

Náš Nezávislý dům obsahuje hodně vylepšení a šikovných zlepšováků. Jde např. o způsob vytápění domu. Vzhledem k tomu, že bylo nutné domek opravit, postavily jsme ho tak, aby většina místností sousedila s komínem. Ve světnici, což je něco jako velká obývací kuchyň se nám podařilo vybudovat krb. Když se v něm zatopí, komín se zahřeje a vytápí celý dům. Žádná velká sláva to ale není. Je dobré přitápět v ložnicích elektrickými kaménky. Přímotopné panely, nebo akumulačky naše elektrárnička neutáhne.

VYBAVENÍ OHNIŠTĚ

Ohniště na zahradě je vybaveno speciálním grilem který se může otáčet sám pomocí horkého vzduchu. Zařízeno je to tak, že horko z ohně otáčí větrníkem, který pomocí ozubených převodů otáčí hřídelí na které se peče maso. Jelikož tento pohon utáhne maximálně 15 Dkg uzenin, dají se tak pouze opékat klobásy, nebo párky. Chceme-li opékat třeba celé kuře, je systém opatřen klikou kterou se musí točit.

DRŽÁK NA CHLAZENÍ SUDU S PIVEM

Občas na této chalupě pořádáme oslavy a skvělé tahy. Když jsem s kamarádkami slavila dokončení oprav mlýna, koupily jsme si sud piva. Aby se pivo dobře chladilo, přidělala jsem vedle kola speciální držák, který vypadá jako sádka na ryby. Rozdíl je v tom, že se do ní postaví sud. Z okraje náhonu jsme udělaly verandu a na roh jsme přitloukly prkno u tohoto vynálezu a tak vznikl zahradní výčepní pult. Na zmíněný tah jsme pozvaly všechny naše přítelkyně a tak se tam dá výborně chlastat.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak vuidíte, dokumentaci jsem našel a i když to není zcela vše. Mohlo by to stačit.

R.H.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 226

Zobrazit informace o autorovi http://albedor.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: