Cestování vesmírem a kolonizace hvězd

Goto down

Cestování vesmírem a kolonizace hvězd

Příspěvek  Admin za Sat Feb 26, 2011 9:51 am

Zdravím,

Tpoto téma rozebírá cestování vesmírem vbez zestárnutí posádky kosmické lodi. Anychom si ušetřili práci líčením jak to v zásadě funguje, ale něco o tom je k dispozici na http://www.volny.cz/robinx/ufo/webs/earthsave/tech-kosmicke_lety.htm .

Jako další doplněk těchto informací nám poslouží pouze toto téma, kde můýžeme probrat využití Tavchyonové energie pro pohon kosmické lodi jehož základem je právě proces anihilace. Mezi publikací článku na stránkách Earthsave a založenímtohoto fóra jsem si o tom ješětě něco zjistil, tak to použiji.

Tachyony jsou totiž elementární částice jejichž počáteční rychlostí je rychlost světla. To je důležité pro funmkci motoru který umožňuje let vesmírem nadstvětelnými rychlostmi ve zborceném prostoru.

Bohužel nemáme na Internetu žádné nákresy, které by nám to objasnily, ale pokud si představíme určitý úsek vesmíru jako svinutý proužek papíru do kruhu a Zemi na jedné straně a třeba Albedor na druhé straně, tak maximálně rycxhlostí světla by to trvalo 1750 let, protože bychom se pohybovali pouze po vnitřní straně toho papírového kruhu. Skok zborceným prostorem, nebo ´-li hyperprostorem si hna tom modelu představíme jako protržení kruhu a kolmé spojení bodsu představujícím Zemi s bodem představujícím Albedor. Protrhnout to můžeme tuškou, která přredstavuje loď.

Na jiných diskusích se o tom dosti zajímavě diskutovalo, což doufám že bude i zde.

R.H.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 226
Join date : 21. 02. 11
Age : 44
Location : Praha

Zobrazit informace o autorovi http://albedor.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru