Výstavba a architektura

Goto down

Výstavba a architektura

Příspěvek  Admin za Thu Feb 24, 2011 12:15 pm

Zdravím,

Jedním ze zajímavých téímat může být architektura a výstavba. K pomoci Zemi toto slouží s=píše jen pro zajímavost ale je to ukázka jak stavět rychle. K tomuto účešlu jsem našel dokument který na Internetu nebyl dosud publikován. Přečtěmě si jej:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Výstavba na planetě Albedor


Tento dokument pojednává o tom, jak se staví na planetě, ze které nám přišla pomoci již docela známá civilizace. Vzhledově to nic moc není, je to tím, že se vše dělá pomocí počítače. Jsou dva hlavní způsoby, jak se staví domy ve městech. Venkovské domy jsou většinou montované. Technický pokrok umožnil, že se domy staví velice rychle. Pokud čtete tento dokument, nemusíte stavět dle tohoto popisu. To by bylo ještě horší než paneláky.

Ve městech, zejména v Par-Urpsu, což je hlavní město planety a celé velké říše, se vyskytují zejména výškové budovy. Soustředěné jsou v centru města. Jsou stavěny tak, že se postaví konstrukce, která nese obytné buňky. Velké prostory vznikají tím, že se část konstrukce zasklí. Elektrické rozvody, rozvody vody a telekomunikační rozvody včetně odpadu, vznikají stavbou domu, protože stavební dílce mají kontakty všech těchto rozvodů. Je to vlastně taková velikánská stavebnice.

Ještě o něco stavebnicovější je stavění domů, které lze označit jako bytové jednotky. Tyto domy vypadají jako paneláky, ale staví se ne z kusů zdí, ale z buněk, které mají elektrické kontakty, radiátor s kontakty a někdy i celou kuchyňku. Celé jsou také buňky s koupelnou a WC, asi jako v bytovém jádře v paneláku. Rozvody vody, elektřiny a telekomunikací a odpadu, jsou stavěny rovnou tím, jak se staví dům.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Něktewré věci a technologie používané ke stavbě jiných budov které namají býát jen jakousi krabicí, oizužívají se technologie pro tvorbu dokonalých kulatých stavem vyfukováním oceli nebo supertrdého plastu. Jde o bublinu která vychladne. Podle na počítačem vytvořeného návrhu který kdokoli může vytvořit, sestaví konkrétní stavbu stavební roboti.

Byla by jistě zajímavá diskuse o architektonických teorií a tak je zde zařazeno i toto téma.

R.H.

Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 226
Join date : 21. 02. 11
Age : 44
Location : Praha

Zobrazit informace o autorovi http://albedor.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru