Protézy a náhrada orgánů

Goto down

Protézy a náhrada orgánů

Příspěvek  Admin za Wed Feb 23, 2011 11:48 am

Zdravím,

Toto lékařsky zaměřené téma slouží k diskusi o protézách a nahrazování orgánů v případě jejich selhání, velkého zranění , nebo nemoci. Kromě výměny orgánů transplantací, umělých kloubů, falešných zubů zde můžeme debatovat o mechanických protézách řízrených pořčítačem které se na Zemi celkem slušně vyvíjejí, avšak to co funguje zatím jen teoreticky je již dosti dlouho na Albedoru běžnou praxí.

Nevýhoda elektromechsanických protéz rukou a hlavně nohou je ta, že v případě vybití baterie selže jak mechanika, tak řídící počítač. Na Albedoru a jeho federaci je běžné, že je tato protéza řízena přímo nervovými inpulsy a převod na digitální signál pro řízení elektromotorků je zajištěn nanopočítačem. Nanotechnologie je tam dále než u nás. Naterie se dobíjejí teplem jsou to nanoakumulátory.

Platí to i u protéz rukou kdy je takto pacientovi možné amputovat nefunkční ruce a nahradit je protézami které jsou něco jako ruce androida žízené nervovou soustavou a napájené nanočlánky s tepelným či světelným dobíjením. Nabíjení baterií lze též u některých výrobců provádět třením, nebo vůbec nijak.

Vrc holem protetických pomůcek jsou mozkové neuroprotézy. Jedná se o inplantáty, kterými jsou v podstatě nanopočítače, které se inplantují do mozku. Takto lze léčit lidi trpící Alzheimerovou chorobou, Sklerózou nebo nenávratným počkozením některé části mozku napoř. po mozkové mrtvici, či mozek počškozený odumžením některých jeho buměk nedostatkem kyslíku.

V mém přčípadě byla tato technologie použita také když jsem se narodil. Na rozdíl od běžné neuroprotézy je můj inplantát rozšířen o možnost vnějšího ovládání pro moji kontaktérskou činnost a schopnost přijímat a zpracovávat jak psycxhické vzruchy, tak digitální dara, která jsou u běžných protéz omezensa pouze na stahování aktusalizací dsoftwaru. Ten můj si sám umí najít data která jsou potřeba a stájme si je po speciální síti ve speciálním formátu se kterými pracuje.

Nás asle spíš bude zajímat debata o tom, jak by se toho dalo dposáhnout protože to je cílem kontaktu s Albedorem a to pomocí např. tohozto fóra.

R.H.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 226
Join date : 21. 02. 11
Age : 44
Location : Praha

Zobrazit informace o autorovi http://albedor.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru